Przejdź do treści głównej

Nabór na projekty pilotażowe dot. zniesienia barier transgranicznych


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2018-02-05 08:27

1 lutego 2018 r. Komisja Europejska ogłosiła nabór na projekty pilotażowe z zakresu likwidacji barier przygranicznych. Mogą dotyczyć kwestii związanych z zatrudnieniem, zdrowiem, transportem, wielojęzycznością, czy współpracą instytucji.

Nabór został otwarty zgodnie z zapowiedzią ogłoszoną w komunikacie z 20 września 2017 r. pn. „Zwiększanie wzrostu gospodarczego i spójności w regionach przygranicznych UE”.

Projekt może trwać do 15 miesięcy, a dofinansowanie może sięgnąć maksymalnie 20 tys. euro. Projekty mogą dotyczyć np. ujednolicenia norm prawnych, czy pokonywania przeszkód natury administracyjnej.

Wybrane przedsięwzięcia będą stanowić podstawę badania innowacyjnych sposobów na rozwiązanie problemów związanych z granicami. Ich wyniki zostaną podsumowane w końcowym kompendium, które zostanie szeroko rozpowszechnione. W procedurze składania wniosków może uczestniczyć każdy organ publiczny, który zechce zaangażować się w opracowywanie rozwiązań problemów związanych z granicami w swoim obszarze kompetencji.

Komisja wybierze maksymalnie 20 projektów pilotażowych, a kryteriami wyboru będą wysoka wartość demonstracyjna i potencjał do powielania. Termin na składanie wniosków mija 30 kwietnia br.

Więcej informacji znajduje się tutaj.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś