Przejdź do treści głównej

Projekt AMIIGA przygotowuje inwestycje pilotażowe - Interreg Europa Środkowa


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2017-08-14 09:29

Międzynarodowy projekt AMIIGA (pełna nazwa to: Integrated Approach to Management of Groundwater quality In functional urban Areas, tj. Zintegrowane zarządzanie jakością wód podziemnych w miejskich obszarach funkcjonalnych) z udziałem partnerów z województwa śląskiego został zatwierdzony w I naborze wniosków do programu Interreg Europa Środkowa. Projekt rozpoczął się 1 września 2016 r., obecnie trwają prace we wszystkich pakietach zadaniowych, w tym przygotowanie akcji pilotażowych.

Projekt AMIIGA obejmuje zarówno opracowanie i adaptację narzędzi i modeli analitycznych przepływu zanieczyszczeń w skali obszarów funkcjonalnych oraz naturalnych procesów samooczyszczania się wód podziemnych, pilotażowe działania inwestycyjne, jak i wypracowanie wspólnej strategii zarządzania wodami podziemnymi i ich ochrony. Zrealizowanych zostanie siedem akcji pilotażowych – rodzaj i zakres inwestycji uzależniony jest od potrzeb wynikających ze stopnia skażenia wód podziemnych w danym regionie. W Polsce zaplanowano instalację pilotażową w dolinie Potoku Wąwolnica w Jaworznie, która polegać będzie na odcięciu dróg migracji trwałych zanieczyszczeń organicznych do wód podziemnych i powierzchniowych za pomocą biobariery remediacyjnej. Dotychczasowe prace to m.in.: pobór prób wody podziemnej w celu dokładnego określenia stężenia zanieczyszczeń i ich rozprzestrzeniania się na badanym obszarze.

Partnerem Wiodącym projektu jest Główny Instytut Górnictwa z Katowic. W projekcie uczestniczy również Urząd Miasta Jaworzno.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie Ministerstwa Rozwoju oraz na stronie projektu.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś