Przejdź do treści głównej

Materiały z Regionalnego seminarium informacyjnego nt. Europejskiej Współpracy Terytorialnej


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2017-11-14 12:19

13 listopada br. w Katowicach odbyło się Regionalne seminarium informacyjne nt. Europejskiej Współpracy Terytorialnej w województwie śląskim. Wydarzenie to, organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Ślaskiego cyklicznie od lat, miało na celu upowszechnienie wiedzy o programach EWT/Interreg dostępnych dla wnioskodawców z naszego regionu.

W trakcie seminarium przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju zaprezentowali programy współpracy transnarodowej na lata 2014-2020: Interreg Europa Środkowa i Region Morza Bałtyckiego w kontekście trwających naborów wniosków (Europa Środkowa: do 25 stycznia 2018 r., Region Morza Bałtyckiego: do 9 kwietnia 2018 r.) i program współpracy międzyregionalnej Europa wraz z ofertą bezpłatnych platform learningowych. Następnie przedstawiciele Wspólnych Sekretariatów programów transgranicznych przedstawili stan wdrażania programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska i Interreg Polska-Słowacja. Na zakończenie śląscy beneficjenci: z Agencji Rozwoju Regionalnego w Bielsku-Białej i Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej TRITIA podzielili się bogatym doświadczeniem w realizacji projektów Interreg i wskazali korzyści z sięgania po środki unijne.

W spotkaniu wzięło udział kilkadziesiąt osób reprezentujących jednostki samorządu terytorialnego, uczelnie wyższe państwowe i niepubliczne, instytuty naukowo-badawcze, agencje rozwoju regionalnego, urzędy pracy, stowarzyszenia i fundacje.

Województwo śląskie uczestniczy w  dwóch programach transgranicznych: Interreg V-A Republika Czeska – Polska i Programie Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020, dwóch transnarodowych: Region Morza Bałtyckiego i Europa Środkowa oraz w programie międzyregionalnym Interreg Europa.

Poniżej zamieszczamy prezentacje z Regionalnego seminarium informacyjnego - zachęcamy do zapoznania się z nimi.


Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś