Przejdź do treści głównej

Otwarcie trzeciego naboru wniosków projektowych w Programie Interreg Region Morza Bałtyckiego


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2017-10-06 09:51

5 października 2017 r. został ogłoszony 3. nabór wniosków projektowych w ramach programu Interreg Region Morza Bałtyckiego. Konkurs otwarty jest dla trzech priorytetów tematycznych związanych z: wzmocnieniem zdolności do innowacji, zarządzaniem zasobami naturalnymi i zrównoważonym transportem. O dofinansowanie mogą ubiegać się projekty transnarodowe, które przyczyniają się do rozwoju bardziej innowacyjnego, lepiej dostępnego i trwałego regionu Morza Bałtyckiego.

W dotychczasowych dwóch naborach dofinansowanie przyznano 74 projektom. Do wykorzystania pozstaje 57,5 miliona EUR alokacji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na nowe projekty, przy czym 23,3 mln EUR przeznaczone zostanie na projekty innowacyjne; 18,5 mln EUR na projekty dotyczące zasobów naturalnych, natomiast 15,7 mln EUR na projekty transportowe.

Procedura składania wniosków projektowych jest jednoetapowa. Obowiązkiem wnioskodawców są natomiast konsultacje z przedstawicielami Instytucji Zarządzającej(IZ)/Wspólnego Sekretariatu (WS) Programu. Wszyscy zainteresowani złożeniem wniosku projektowego proszeni są o przedłożenie formularza pomysłu projektowego w terminie nieprzekraczającym 15 stycznia 2018 r. Na podstawie złożonego formularza przeprowadzone zostaną konsultacje z IZ/WS, po których wnioskodawcy uzyskają dostęp do internetowego systemu aplikacji (BAMOS), służącego do składania kompletnych wniosków projektowych. Termin naboru mija 9 kwietnia 2018 r.
Formularze pomysłów projektowych z uwagami ze strony IZ/WS zostaną przekazane do Komitetu Monitorującego (KM) Programu. Członkowie KM mają prawo do kontaktu z partnerami wiodącymi w celu przedstawienia zaleceń dot. dalszej pracy nad aplikacją projektową.

W celu uzyskania szczegółowych informacji, a także zapoznania się z niezbędną dokumentacją, zachęcamy do odwiedzenia strony programu.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś