Przejdź do treści głównej

3. nabór w programie Interreg Region Morza Bałtyckiego wkrótce otwarty!


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2017-07-19 13:25

Trzeci nabór wniosków w programie Interreg Region Morza Bałtyckiego ma ruszyć na początku października br.  Konkurs będzie jednoetapowy i potrwa do kwietnia 2018 r.

Po tym jak Komitet Monitorujący (KM) wybrał w maju br. 39 projektów do dofinansowania w drugim naborze niemal natytchmiast rozpoczęły się przygotowania do trzeciego naboru wniosków. Grupa Robocza KM (Task Force) podczas czerwcowego spotkania ustaliła szczegóły dotyczącego kolejnego konkursu. Nabór będzie otwarty dla 3 priorytetów i mieszczących się w nich wszystkich celów szczegółowych:

- potencjał dla innowacji,

- efektywne gospodarowanie zasobami naturalnymi,

- zrównoważony transport.

Nabór ma być  jednoetapowy, ale nowością jest obowiązek skonsultowania pomysłu na projekt ze Wspólnym Sekretariatem do połowy stycznia 2018 r. Dopiero po konsultacjach i opinii członków KM wnioskodawca będzie mógł złożyć pełny wniosek projektowy w wymaganym terminie, tj. do początku kwietnia przyszłego roku.

Ponadto mają zostać również utworzone platformy projektów w wybranych dziedzinach tematycznych dla wzmocnienia ich rezultatów.

Ostateczne decyzje w tych sprawach zapadną na najbliższym posiedzeniu Komitetu Monitorującego we wrześniu br. Również we wrześniu rozpoczna się konsultacje propozycji projektowych ze Wspólnym Sekretariatem - formularz Project Idea Form będzie wkrótce dostępny na stronie Programu, w sekcji "Konsultacje".

Więcej informacji o planowanym naborze znajdą Państwo na oficjalnej stronie programu Interreg Region Morza Bałtyckiego.
Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś