Przejdź do treści głównej

Nabory w programie Interreg Region Morza Bałtyckiego


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2018-10-04 11:14

InterregBSR_logo_75x26mm_rgb

2 października br. został ogłoszony 2. nabór na platformy projektowe i 1. nabór na projekty typu extension stage w programie Interreg Region Morza Bałtyckiego. Wnioski można składać do 31 stycznia 2019 r. Partnerzy wiodący muszą odbyć obowiązkowe konsultacje propozycji projektowych we Wspólnym Sekretariacie programu.

Celem naboru na platformy projektowe jest zwiększenie wpływu projektów unijnych w regionie. Budżet projektu nie może przekroczyć 1 miliona euro, a okres realizacji projektu wynosi 26 miesięcy (przy czym projekt musi się zakończyć przed upływem 30 września 2021 r.). 13 listopada br. w Berlinie odbędzie się seminarium nt. bieżącego naboru - wówczas będzie można również skorzystać z konsultacji ze Wspólnym Sekretariatem programu. W kwietniu 2019 r. Komitet Monitorujący podejmie decyzję o wyborze platform projektowych.

1. nabór na platformy zakończył się w lutym br., a 6 czerwca br. Komitet Monitorujący obradujący w Talinie wybrał do dofinansowania 6 platform projektowych, także z udziałem polskich partnerów.

Z kolei celem naboru na projekty typu extension stage jest wspieranie realizowanych projektów w kapitalizcji rezultatów. Budżet projektu waha się w przedziale 1-3 mln euro, a czas trwania projektu nie może przekroczyć 24 miesiecy. Trzon konsorcjum partnerskiego powinni tworzyć partnerzy zatwierdzonych projektów standardowych.

Szczegółowe informacje nt. obu naborów znajdują sie na oficjalnej stronie Programu.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś