Przejdź do treści głównej

Europejski Tydzień Regionów i Miast


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2017-07-18 12:47

Europejski Tydzień Regionów i Miast to coroczne czterodniowe wydarzenie w Brukseli, podczas którego urzędnicy reprezentujący regionalne i miejskie organy administracji, a także eksperci i naukowcy mogą się dzielić dobrymi praktykami i wiedzą fachową w dziedzinie rozwoju regionalnego i miejskiego.

Jest to również uznana platforma komunikacji politycznej w sprawie rozwoju polityki spójności Unii Europejskiej. Podnosi ona świadomość decydentów na temat znaczenia regionów i miast w kształtowaniu polityki UE.

W dniach 9-12 października ok. 6 tys. uczestników i 600 prelegentów z całej Europy i spoza niej zgromadzi się w Brukseli, by wziąć udział w tym wydarzeniu. W programie przewidziano ok. 100 warsztatów, debat, wystaw itp. służących nawiązaniu kontaktów, dotyczących rozwoju lokalnego i regionalnego. Tegoroczna edycja nabiera szczególnego znaczenia, ponieważ w 2017 r. Europejski Tydzień Regionów i Miast obchodzi swoje 15 urodziny.


Część wydarzenia stanowią działania organizowane w ramach programów Europejskiej Wspólpracy Terytorialnej, w tym programu Interreg Europa - przewidziano organizację trzech paneli dotyczących tego programu:

1. Platformy learningowe – badanie dobrych praktyk (10 października)

2. „Przekształcanie wiedzy w działania" (11 października)


3. Rozwiązywanie problemów związanych z miastami i regionami - zamówienia publiczne (11 października)

Informacje o tych panelach znajdują się na oficjalnej stronie programu Interreg Europa, natomiast szczegółowe informacje nt. całego wydarzenia znajdują się tutaj.


Zachęcamy do rejestracji!
Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś