Przejdź do treści głównej

Podsumowanie Forum Strategii UE dla regionu Morza Bałtyckiego


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2018-06-25 08:38

eusbsr_logo

W dniach 4-5.06.2018 w Tallinnie (Estonia) odbyło się 9. Doroczne Forum Strategii UE dla regionu Morza Bałtyckiego (SUERMB), w którym wzięło udział 770 uczestników, w tym przedstawiciele administracji rządowej, regionalnej i lokalnej, organizacji międzynarodowych, organizacji pożytku publicznego, świata nauki oraz biznesu. Tematem przewodnim Forum była przyszłość regionu Morza Bałtyckiego po 2020 r. Uczestnicy Forum dyskutowali m.in. o ulepszeniu wdrażania SUERMB w ramach polityki spójności, stanie środowiska Morza Bałtyckiego oraz możliwościach rozwoju regionu jako lidera cyfrowego. Odbyły się sesja otwierająca, trzy sesje plenarne (nt. polityki spójności, digitalizacji oraz stanu środowiska) oraz 21 seminariów z obszarów pokrywających swoim zasięgiem całość działań SUERMB.

W sesji otwierającej Forum wzięli udział m.in. premierzy państw bałtyckich i komisarze Komisji Europejskiej.

W pierwszym dniu Forum odbył się również Szczyt Bałtyckiego Forum Rozwoju (Baltic Development Forum), w którym udział wzięła Prezydent Republiki Estońskiej, Kersti Kaljulaid, która podkreśliła, że współpraca regionalna w basenie Bałtyku przyczyniła się do szybkiego rozwoju całego makroregionu. Był to ostatni szczyt BDF, który zakończył działalność po 20 latach.

Wydarzenie było zorganizowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Estońskiej i Baltic Development Forum we współpracy z Komisją Europejską, estońskim Ministerstwem Środowiska oraz interesariuszami SUERMB. Kolejne Forum odbędzie się w czerwcu przyszłego roku w Gdańsku.

EUSBSR_2018_banner_1400x560px

 

Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś