Przejdź do treści głównej

Dostępność serwisu

Serwis Europejskiej Współpracy Terytorialnej w województwie Śląskim jest prowadzony przez Departament Rozwoju i Transformacji Regionu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Nasz portal to kompleksowe źródła informacji na temat programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej dostępnych dla partnerów z województwa śląskiego. Treści, architektura informacji oraz grafika tych serwisów zostały specjalnie dostosowane do celów i potrzeb użytkowników. Zależy nam, aby każdy Internauta miał pełny dostęp do zamieszczanych materiałów i funkcjonalności, a serwisy były zgodne z międzynarodowymi Wytycznymi dla dostępności treści internetowych 2.0 (WCAG 2.0).

Poruszanie się po serwisie bez użycia myszki

Strona jest oparta o strukturę nagłówków, która umożliwia szybkie poruszanie się po niej. Filtry, formularze i inne funkcjonalności zbudowane są zgodnie ze standardami i są dostępne przy użyciu klawiatury. Osoby, które nie korzystają z myszki mogą bez problemu poruszać się po serwisach.

Nasze strony powinno dać się znacząco powiększyć dostępnymi narzędziami przeglądarki.

Opisy alternatywne grafik i zdjęć

W serwisie ewt.slaskie.pl pamiętamy, aby do grafik i zdjęć prezentujących istotne informacje dodawać opisy alternatywne. Ponadto przyciski i pola formularzy są właściwie opisane.

Dokumenty

Na stronach ewt.slaskie.pl znajduje się wiele plików do pobrania. Większość z nich pochodzi z instytucji zewnętrznych. Może się zdarzyć, że nie wszystkie pliki będą w pełni dostępne, np. może w nich brakować nagłówków lub opisów alternatywnych do tabel i grafik.

Kontrast

Kontrast kolorystyczny elementów przekazujących treści ma stosunek jasności tekstu do tła co najmniej 4,5 do 1.

Zrozumiałość i czytelność treści

Staramy się, aby nasze treści były zrozumiałe, a sposób ich prezentowania wpływał na lepszą czytelność materiałów i pomagał w odbiorze informacji o Europejskiej Współpracy Terytorialnej w województwie śląskim. Długie teksty dzielimy na akapity, stosujemy wyróżnienia, a trudne słownictwo próbujemy tłumaczyć w słowniku. Cytaty i ważne informacje są odpowiednio wyróżnione.

Zapewnienie dostępności serwisów to proces

Staramy się zapewnić dostępność naszych serwisów, jednak w razie widocznych błędów, uwag czy chęci udzielenia pomocy w poprawie funkcjonalności strony, prosimy o kontakt  telefoniczny: 32 77 99 162.

Pomóż nam poprawić serwis


{captcha_ocena}
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś