Przejdź do treści głównej

Wsparcie dla przygotowujących wnioski projektowe w ramach programu Region Morza Bałtyckiego 2014-2020 (BSR)

Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Wyczyść
2014-09-18 16:11:58

W celu udzielenia wsparcia dla przyszłych wnioskodawców, Instytucja Zarządzająca (IZ) wraz z Wspólnym Sekretariatem (WS) uruchamia działalność służącą udzieleniu pomocy w opracowywaniu aplikacji projektowych, które zostaną złożone w ramach pierwszego naboru dla nowej edycji Programu.

 

Na stronie internetowej ww. instytucji dostępne są kluczowe informacje odnoszące się do tego zagadnienia. Wspólny Sekretariat Programu zachęca do składania zapytań o opinię na temat poszczególnych pomysłów projektowych. Przewidywane jest również wsparcie typu face-to-face, które zacznie być realizowane w najbliższym czasie. Uwagi do Programu nie zostały jeszcze ostatecznie zaakceptowane, dlatego trudno wskazać dokładną datę, kiedy rozpocznie się pierwszy nabór wniosków projektowych. Poniżej można znaleźć szczegółowe informacje na temat Programu (w języku angielskim).

Ważne informacje

  • Informator programowy: tematy związane z funduszami i dopuszczalnymi partnerstwami.
  • Procedura aplikacyjna: opis dwuetapowej procedury aplikacyjnej
  • Program Współpracy: w pełni techniczny opis Programu, wdrażania celów strategicznych (po zaakceptowaniu Programu przez Komisje Europejską).
    Instrukcja Programu: pełny zestaw zasad i przepisów (dostępny będzie pod koniec 2014 r.).

Rozwój pomysłów projektowych

  • Poszukiwanie partnerów: wspólna grupa LinkedIn “Poszukiwanie partnerów – Program Interreg Baltic Sea Region ” służący do pozyskiwania partnerów i wymiany pomysłów projektowych.
  • Opinia projektowa: Umożliwia wszystkim posiadającym pomysły projektowe na uzyskanie opinii pisemnej na ich temat lub wzięcie udziału w osobistych konsultacjach z przedstawicielami IZ/WS. Wnioski należy składać poprzez wypełnienie formularza pomysłu projektowego i przesłanie go na adres: ideas@eu.baltic.net. Konsultacje zostaną przeprowadzone w siedzibie Wspólnego Sekretariatu w Rostoku i w Rydze lub poprzez rozmowy telefoniczne (ew. dzięki użyciu komunikatora skype) w każdą środę (począwszy od października). W ramach przygotowania do konsultacji, zainteresowani proszeni są o  sporządzenie konspektu dotyczącego pomysłu projektowego.
  • Zgłaszanie pomysłu projektowego nie jest obowiązkowe w przypadku jednostek starających się o dofinansowanie.
  • Spotkania i wydarzenia: poszukiwania partnerów mogą być realizowane przy pomocy pracowników IZ/WS lub dzięki działalności Komitetów Programowych reprezentowanych przez przedstawicieli państw zaangażowanych we wdrożenie programu. W ramach programu zostaną zorganizowane w najbliższych miesiącach liczne wydarzenia, głównie mające na celu zapoznanie się z nowymi zasadami i przepisami. Planowane wydarzenia obejmują konferencje i seminaria dla potencjalnych wnioskodawców organizowane przez IZ/WS, a także krajowe wydarzenia informacyjne w poszczególnych państwach. Więcej informacji na temat planowanych spotkań można znaleźć w kalendarzu wydarzeń programowych.



Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis


{captcha_ocena}
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś