Przejdź do treści głównej

I etap procedury strategicznej SOOŚ/SEA (CZ-PL 2021-2027)

Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Wyczyść
2020-12-07 12:30:46

ZAWIADOMIENIE

Instytucja Zarządzająca Programu Interreg Czechy-Polska rozpoczęła pierwszy etap procedury strategicznej oceny oddziaływania na środowisko (SOOŚ/SEA), w ramach prac nad Programem Współpracy Transgranicznej Republika Czeska-Rzeczpospolita Polska 2021-2027. Pierwszy etap obejmuje publikację Zawiadomienia (scoping report) oraz zbieranie uwag do tego dokumentu.

Informacja o udostępnieniu Zawiadomienia (Scoping report) w ramach pierwszego etapu procedury strategicznej oceny oddziaływania na środowisko (SOOŚ/SEA), w ramach prac nad Programem Współpracy Transgranicznej Republika Czeska-Rzeczpospolita Polska 2021-2027.

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zaprasza wszystkich zainteresowanych do zgłaszania uwag dotyczących opublikowanego Zawiadomienia. Określa ono zakres i stopień szczegółowości informacji wymaganych w prognozie oddziaływania na środowisko dla projektu Programu Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2021-2027.

Instytucją Zarządzającą Programu jest Ministerstwo Rozwoju Regionalnego Republiki Czeskiej,
a Koordynatorem Krajowym – Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej Rzeczypospolitej Polskiej. Program przygotowywany jest wspólnie przez międzynarodową polsko-czeską grupę roboczą. Na podstawie analizy społeczno-gospodarczej pogranicza GR wybrała 5 priorytetowych obszarów współpracy: przedsiębiorczość, natura, transport drogowy, dziedzictwo kulturowe i turystyka oraz szeroko rozumiana współpraca transgraniczna.

Program swoim zasięgiem terytorialnym obejmuje następujące regiony przygraniczne:

  • w Polsce – sześć podregionów (NTS III): bielski, rybnicki, nyski, opolski, jeleniogórski i wałbrzyski oraz dwa powiaty (NTS IV): pszczyński i strzeliński,
  • w Republice Czeskiej – 5 podregionów (NTS III): liberecki, hradecki, ołomuniecki, pardubicki i morawsko-śląski.

Udostępnienie i zbieranie uwag do Zawiadomienia stanowią część uzgodnionej między stroną polską a stroną czeską wspólnej procedury oceny oddziaływania Programu na środowisko. Procedura ta uwzględnia wymogi zarówno prawa polskiego, jak i czeskiego w zakresie ocen oddziaływania na środowisko, a także jest zgodna z Dyrektywą 2001/42/WE Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie oceny wpływu i programów na środowisko.

Wszelkie uwagi do zakresu i stopnia szczegółowości informacji wymaganych w prognozie oddziaływania na środowisko Programu Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2021-2027 prosimy przekazywać na adres e-mail: rpk@slaskie.pl do dnia 27 grudnia 2020 r.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis


{captcha_ocena}
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś