Przejdź do treści głównej

EUWT TRITIA z o.o. zaprasza ....


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2019-09-02 07:43

logo EUWT

ZAPROSZENIE NA WARSZTATY I SEMINARIUM

Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej TRITIA  z o.o. zaprasza na warsztaty i seminarium pn. NASZA aktywność na +! Promocja funduszy UE na rzecz pracy z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy przedstawicieli: władz lokalnych i regionalnych; instytucji publicznych/kultury/pomocy społecznej; partnerów społeczno-gospodarczych; organizacji pozarządowych; uczelni wyższych i instytucji o charakterze edukacyjnym; przedsiębiorców oraz wszystkie osoby, które  chcą poszerzyć swoje działania o te, które skierowane są do osób zmagających się z niepełnosprawnościami.

Celem tego wydarzenia jest holistycznie podejście do problematyki osób niepełnosprawnych i wsparcia w ramach funduszy unijnych, szczególnie funduszy RPO i KPO. Wydarzenie zostało zaplanowane z myślą o wymianie dobrych praktyk, przekazaniu usystematyzowanych informacji i umożliwieniu spotkania o charakterze międzysektorowym (np. przedstawicieli NGO z przedsiębiorcami). Wydarzeniu będzie przyświecała idea z pogranicza wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami oraz wsparcia na innowacje społeczne.

W trakcie całego wydarzenia zostanie poruszona tematyka Bazy Usług Rozwojowych oraz programu „Dostępność Plus”. Z jednej strony zakładamy, że wydarzenie będzie miało charakter informujący i zachęcający osoby niepełnosprawne do aktywności, ale z drugiej także osoby sprawne do poszerzania swoich możliwości w instytucji, organizacji, podmiocie gospodarczym o pracę na rzecz lub z osobami niepełnosprawnymi. Spotkanie ma także służyć wsparciu innowacji społecznych czyli – poprawie jakości życia, wypracowania i wdrożenia nowych rozwiązań na rzecz poprawy dostępności produktów i usług dla osób z niepełnosprawnościami, osób starszych o ograniczonej mobilności lub percepcji.

Organizatorzy zapraszają do udziału w wydarzeniu przedstawicieli różnych środowisk, ponieważ zakładają wymianę dobrych praktyk, krytyczne spojrzenie na nieudane próby pracy na rzecz osób niepełnosprawnych w formie projektowej oraz inspiracje, które padną ze strony osób zaangażowanych w wydarzenie. Zakładają również, że odbiorcy wydarzenia reprezentujący różne środowiska będą miały okazję bliższego poznania się, wymiany wiedzy i doświadczeń, dzięki czemu zainspirują się pomysłami motywującymi do nowych działań. Przykładem może być przedsiębiorca chcący poszerzyć swoją ofertę w branży hotelarskiej może zatrudnić osobę posługującą się językiem migowym albo doszkolić w tym zakresie dotychczasowego pracownika, korzystając z Bazy Usług Rozwojowych.

Data: 24.09.2019

Miejsce: Muzeum Śląskie

Ul. T. Dobrowolskiego 1

40-205 Katowice

Sala edukacyjna A na poziomie -3

 

Zgłoszenia na wydarzenie:

Barbara Wrona

bwrona.tritia@gmail.com

Tel. +48 515 261 827

 

 

Formularz zgłoszeniowy:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfDEEBWSN_-smaHQw0eanoamo4zboyZl1g9EzOpxdpBDnHVSA/viewform?vc=0&c=0&w=1

 

Wydarzenie jest współfinansowane z Funduszu Spójności Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 

 

Organizator: Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej TRITIA  z o.o.  www.egtctritia.eu

 

 

Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś