Przejdź do treści głównej

Dzień otwarty projektu transgranicznego w Strumieniu!


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2019-10-21 15:09

Poland-Slovakiana główną18 października br. w Strumieniu odbył się Dzień otwarty projektu: Budatín-Strumień: współpraca na pograniczu - etap 2. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Regionalny Punkt Kontaktowy Interreg Polska – Słowacja w woj. śląskim przy współpracy z Gminą Strumień.

Projekt: Budatín-Strumień: współpraca na pograniczu - etap 2 zrealizowany przez Gminę Strumień i Samorządowy Kraj Żyliński nawiązuje do współpracy partnerów z poprzedniego okresu programowania, kiedy w ramach wspólnych działań piwnice ratuszowe w Strumieniu zaadoptowane zostały na galerię sztuki „Pod Ratuszem”, a po stronie słowackiej zagospodarowano park zamkowy i przestrzeń wokół Zamku w Budatínie. W ramach 2. etapu projektu dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020, Ratusz w Strumieniu – najstarszy ratusz na Śląsku zyskał odnowioną fasadę,
a zmodernizowany budynek gospodarczy przy zamku w Budatínie stał się miejscem, gdzie stworzono ekspozycję rzemiosła druciarskiego.

Chcąc przybliżyć rezultaty polsko-słowackiej współpracy przedstawiono informacje dot. Programu
i projektów realizowanych w śląskim województwie. Pani Anna Grygierek – Burmistrz Strumienia oraz Pani Kveta Kickova - Zastępca Dyrektora Powazkiego Muzeum w Budatinie, podkreślały ogromną wartość polsko-słowackiej współpracy, której efektem jest nie tylko zrealizowany projekt transgraniczny, ale wiele innych inicjatyw podejmowanych przez polskich i słowackich partnerów.

Na mieszkańców i turystów czekały liczne atrakcje m.in. możliwość obejrzenia nowootwartej wystawy  pn. „Druty Made in Slovakia”, warsztaty druciarstwa, quizy i zabawy nawiązujące do polsko-słowackiej współpracy, a w holu można było zobaczyć wystawę prezentującą projekty transgraniczne zrealizowane w województwie śląskim. 

Aktywny udział w wydarzeniu wzięli uczniowie szkół i wychowankowie przedszkoli z placówek oświatowych gminy Strumień, którzy w ciekawy sposób mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę o gminie, regionie i polsko-słowackim pograniczu.

Dziękujemy za udział w wydarzeniu!

Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś