Przejdź do treści głównej

Konkurs dotacyjny Forum Polsko-Czeskie


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2019-02-26 11:37

M LOGOTYP FORUM PL-CZ srednie

22 lutego br. Ministerstwo Spraw Zagranicznych ogłosiło otwarty konkurs ofert: „Forum Polsko Czeskie na rzecz zbliżenia społeczeństw, pogłębionej współpracy i dobrego sąsiedztwa 2019”. Tegoroczna edycja konkursu koncentruje się wokół ważnych dla obu krajów rocznic: 30-lecia transformacji ustrojowej, 20-lecia przystąpienia do NATO, 15-lecia przystąpienia do Unii Europejskiej oraz 10-lecia powołania Rad Programowych Forum PL-CZ.

Maksymalna łączna kwota środków przeznaczonych na realizację zadań publicznych wynosi 430 000 zł. Zadania należy zrealizować w terminie od 1 maja 2019 r. do 31 grudnia 2019 r. Warunki realizacji określa regulamin konkursu. Nieprzekraczalny termin składania ofert upływa 25 marca 2019 r. o godz. 16.15.

Forum Polsko-Czeskie zostało powołane w 2008 r. na mocy memorandum podpisanego przez ministrów spraw zagranicznych Polski i Czech. Ta wyjątkowa platforma nawiązuje do wspólnych wartości i tradycji historycznych, ze szczególnym uwzględnieniem dziedzictwa ruchu Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej. Wspiera oddolne inicjatywy w obszarze społeczeństwa obywatelskiego, przyczyniając się do nawiązywania relacji międzyludzkich oraz rozwoju stosunków dobrosąsiedzkich. W 2009 r. powołano Rady Programowe jako ciała doradcze - gromadzą przedstawicieli rozmaitych dziedzin życia publicznego, ekspertów z wieloletnim doświadczeniem.

Konkurs dotacyjny Forum PL-CZ pozwala na dotowanie małych polsko-czeskich projektów. Dotychczas skorzystało z niego pośrednio kilkaset podmiotów, nie tylko na pograniczu polsko-czeskim, ale w całym kraju.

Bliższe informacje o konkursie wraz z regulaminem znajdują się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.Strona otwiera się w nowym oknie

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś