Przejdź do treści głównej

Granica PL-CZ - komunikat


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2020-05-06 10:47

logo_cz_pl_1131x255_rgb        unnamed

Szanowni Państwo,

poniżej publikujemy komunikat dotyczący kontynuacji zmagań z rzeczywistością zamkniętych granic.

Bardzo prosimy wszystkich zainteresowanych o zapoznanie się z treścią informacji i w miarę możliwości zaangażowaniem w przesłanie na podany poniżej adres mailowy, wszystkich ważnych i zaobserwowanych problemów dotyczących procesu przekraczania polsko-czeskiej granicy. 

Dzień dobry!

Od poniedziałku granice państwowe zaczynają się powoli otwierać. Niestety, wciąż wiele pozostało do zrobienia. Staramy się prowadzić działania związane z odstąpieniem przez władze Republiki Czeskiej od obowiązku wykonywania testów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2, rezygnacji z obowiązkowej kwarantanny dla pracowników medycznych i socjalnych czy wreszcie śledzimy uważnie sytuację na czynnych obecnie przejściach granicznych. To jednak tematy bardzo skomplikowane, trudne i wymagające czasu oraz współpracy wielu instytucji, samorządowych władz lokalnych i administracji rządowej.
Są jednak sprawy, które, przy współpracy możemy próbować podejmować od zaraz. Dlatego bardzo wszystkich zainteresowanych prosimy o kierowanie do jutra, czwartku 7 maja do godz. 9.00, na adres poczty elektronicznej: biuro@olza.pl, krótkich opisów problemów, które wynikają np. z problemów interpretacyjnych obowiązujących przepisów i regulacji, niezrozumienia czy zwykłego niedoinformowania (przykładowo podczas przekraczania granicy w drodze do/z pracy itp.). Oczywiście sami także śledzimy bieżącą sytuację na granicy, ale Wasza pomoc będzie, jak zawsze dotąd, bezcenna. Dobrze wiecie, że razem, działając zgodnie, możemy lepiej i więcej.

Jedna ważna uwaga: przekazując informacje, prosimy o zaznaczenie której granicy ona dotyczy i (najlepiej) jakiego konkretnego miejsca, przejścia granicznego. Ułatwi nam to zidentyfikowanie właściwych adresatów naszych działań.

 

I jeszcze jedno! Możliwości robienia testów Polsce mamy już dość dobrze rozpoznane. Przedstawiamy listę miejsc, gdzie po drugiej stronie granicy testy możemy wykonać w Republice Czeskiej:

Bogumin

https://www.mesto-bohumin.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/24491-v-bohuminske-nemocnici-testuji-nove-na-koronavirus-i-samoplatce.html

Hawierzów

http://www.nsphav.cz/cs/pro-pacienty-a-navstevniky/koronavirus-dulezite-informace/1124-odberove-misto-pro-diagnostiku-covid-19.html

Karwina-Raj

https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000020097/nsp-karvinaraj-zacne-nabizet-testovani-pendlerum-firmam-a-samoplatcum

Nowy Jiczyn

https://nemocnicenovyjicin.agel.cz/index.html

Ostrawa

https://www.fno.cz/tiskove-zpravy/provadime-take-testovani-na-covid-19-samoplatcu

Zachęcamy do wcześniejszego umówienia się , bądź sprawdzenia aktualnego czasu oczekiwania i ceny. Jak często ostatnio i w tym przypadku sytuacja jest bardzo dynamiczna.
Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś