Przejdź do treści głównej

Jak wykryć źródło zanieczyszczenia wody – warsztaty projektu boDEREC-CE (Interreg Europa Środkowa)

Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Wyczyść
2020-03-05 09:47:54

logo projektu boDEREC

Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów SA w Katowicach wraz z Uniwersytetem Śląskim zapraszają na pierwsze krajowe warsztaty dla interesariuszy projektu boDEREC-CE, które odbędą się 17 marca 2020 r. w Katowicach. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 marca br. Więcej informacji w ramowym programie warsztatów.  (PDF 266 KB)

Dzięki warsztatom interesariusze projektu w jeszcze większym stopniu poznają stojące przed nimi wyzwania, zdobyte doświadczenia i narzędzia potrzebne do poprawy ich codziennej działalności. boDEREC-CE dąży do opracowania takiego narzędzia (modePROCON), które może pomóc zainteresowanym stronom w wykrywaniu i ocenie zagrożenia zanieczyszczeń pojawiających się w danym obszarze zainteresowania. W celu opracowania zindywidualizowanych ram dla modePROCON niezbędna jest ścisła współpraca z zainteresowanymi stronami. Uczestnicy spotkania zapoznają się z tematyką i postępem realizacji projektu. Spotkanie stanowić będzie również okazję do dyskusji na temat problemu zanieczyszczeń pojawiających się oraz możliwości stosowania narzędzi wspomagających działalność w zakresie zarządzania gospodarka wodną.

Informacje o projekcie

Projekt boDEREC-CE: Board for Detection and Assessment of Pharmaceutical Drug Residues in Drinking Water - Capacity Building for Water Management in CE ma na celu wypracowanie systemu zintegrowanego zarządzania przedsiębiorstwami wodociągowymi, który gwarantowałby podniesienie jakości wód przeznaczonych do spożycia w obecności zanieczyszczeń pojawiających się w środowisku wodnym, w szczególności farmaceutyków i środków ochrony osobistej (PPCP). Jednym z głównych zadań partnerów projektu są studia nad PPCP w środowisku naturalnym poprzez odpowiedni monitoring i modelowanie matematyczne. Informacje te zostaną ponadto uzupełnione o szczegółowo udokumentowane dane dot. zachowania substancji w różnych procesach uzdatniania wody przeznaczonej do spożycia oraz o ocenę skuteczności poszczególnych procesów uzdatniania. Projekt boDEREC-CE, współfinansowany w ramach programu Interreg Europa Środkowa, realizowany jest przez 12 partnerów z Polski, Chorwacji, Słowenii, Czech, Austrii, Niemiec i Włoch. 
Więcej informacji o projekcie na stronie internetowej.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis


{captcha_ocena}
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś