Przejdź do treści głównej

Konferencja podsumowująca projekt „3D Heritage” (Interreg Polska - Słowacja)


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2018-11-08 10:05

logo tritia interreg pl-sk

IMG_9565aEuropejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej TRITIA z o.o. przy współpracy z Uniwersytetem Żylińskim, zorganizowało konferencję podsumowującą projekt: "Wspólna digitalizacja 3D obiektów historycznych obszaru transgranicznego SK-PL". Wydarzenie odbyło się w Cieszynie, 26 października br.

Projekt, który był dofinansowany przez program Interreg PL-SK, miał na celu digitalizację 3D oraz powstanie innych interesujących narzędzi IT, służących zachowaniu, archiwizacji i promocji wybranych, historycznych obiektów pogranicza polsko-słowackiego.

 Podczas konferencji przedstawiono obiekty historyczne z terenów Polski i Słowacji, nad którymi pracowano w ramach projektu. Prelekcje na temat poszczególnych instytucji wygłosili przedstawiciele: Zamku Cieszyn, Muzeum Zamkowego w Pszczynie, Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej - Zamku Książąt Sułkowskich, Muzeum Regionu Poważskiego w Żylinie, Muzeum Kisuckiego w Czadcy, Muzeum Orawskiego i Orawskiej Galerii w Dolnym Kubinie.

Druga część konferencji, prowadzona przez partnera projektu – Uniwersytet w Żylinie dotyczyła prezentacji powstałych w ramach projektu narzędzi IT, służących digitalizacji poszczególnych obiektów historycznych. Prezentowane były m.in. filmy 3D promujące poszczególne obiekty; modele 3D budynków drukowane na drukarkach 3D; przekroje techniczne budynków w formacie 2D; filmy promocyjne; filmy Air View wykonywane przy użyciu drona; wirtualne spacery po wnętrzach muzeów i na zewnątrz budynków. Uczestnicy konferencji mogli także obejrzeć efekty pracy z wykorzystaniem rozszerzonej wirtualnej rzeczywistości i ujęte w niej poszczególne zabytki historyczne.

Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś