Przejdź do treści głównej

Europejski Tydzień Miast i Regionów 2018


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2018-06-29 12:20

Europejski Tydzień Miast i Regionów to coroczne czterodniowe wydarzenie w Brukseli, podczas którego urzędnicy, eksperci i naukowcy dzielą się wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie rozwoju regionalnego i miejskiego. W tym roku wydarzenie odbędzie sie w dniach 8-11 października. Organizatorami są Komitet Regionów i Komisja Europejska.

Każdego roku w Europejskim Tygodniu Miast i Regionów bierze udział kilka tysięcy przedstawicieli europejskich samorządów, instytucji unijnych, świata akademickiego, przedsiębiorców i organizacji pozarządowych. Początki inicjatywy sięgają roku 2003 kiedy to europejski Komitet Regionów zachęcał brukselskie przedstawicielstwa lokalne i regionalne przy UE do równoczesnego otwarcia swoich drzwi zwiedzającym w ramach koncepcji wspólnych „dni otwartych”. Wraz z upływem lat inicjatywa przerodziła się w duże wydarzenie z udziałem Komisji Europejskiej i innych zainteresowanych stron. W 2016 r. wydarzenie zmieniło nazwę z OPEN DAYS  na Europejski Tydzień Regionów i Miast (chodziło o uniknięcie niejasności w kontekście „Dnia Otwartego” czyli „Open Day”, który co roku w maju organizują w Brukseli wszystkie instytucje UE z okazji Dnia Europy).

Ze względu na to, że w tym roku obchodzone jest 30-lecie Polityki Spójności, tegoroczna -16 - edycja ma na celu aktywniejsze włączenie się regionów, a przede wszystkim obywateli w dyskusję na temat przyszłości Unii Europejskiej i koniecznych zmian pod hasłem „Za silną unijną polityką spójności po 2020 r.”. W trakcie Europejskiego Tygodnia Miast i Regionów programy transnarodowe Interreg organizują wspólną wystawę prezentującą rezultaty projektów pn. " 10 rzeczy, ktore należy wiedzieć o współpracy transnarodowej" (szczegóły na stronie programu Interreg Region Morza Bałtyckiego).

Podczas tego wydarzenia programy Interreg Europa Środkowa i Interreg Europa organizują po dwie sesje:

Interreg Europa Środkowa

  • #cooperationiscentral: Why central Europe needs cooperation more than ever, 9 października 2018 r., g. 10:30-11:00
  • Idea lab on the future of transnational Interreg cooperation, 10 października 2018 r., g. 16:30-18:00

Interreg Europa

  • Stories about the impact and added value of interregional cooperation, 9 października 2018 r., g. 14:30-15:00
  • Interreg Europe Policy Learning Platform: get involved, exchange, benefit, 11 października 2018 r., g. 11:30-13:00

Rejestracja na wydarzenie w Brukseli rozpoczęła się 9 lipca i potrwa do 28 września br. Zapraszamy do udziału!

Open Days 2018


Linki zewnętrzne
Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś