Przejdź do treści głównej

Piknik i Rajd już za nami !


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2019-06-12 11:43

W dniach 9-11 czerwca br. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju pełniące rolę  Instytucji Krajowej w programie Interreg V-A Republika Czeska – Polska (Interreg V-A RCz-PL), we współpracy z Euroregionem Śląsk Cieszyński i Silesia oraz Regionalnym Punktem Kontaktowym Interreg V-A Republika Czeska - Polska w województwie śląskim, zorganizował rajd rowerowy na polsko-czeskim pograniczu oraz Piknik Europejski promujący Program i 15-lecie wejścia Polski i Republiki Czeskiej do Unii Europejskiej.

Piknik Europejski promujący polsko-czeską współpracę transgraniczną zorganizowany na zakończenie I etapu rajdu, na terenach przygranicznych i rekreacyjnych nad rzeką Olzą (Camping „OLZA”) cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Cieszyna, Czeskiego Cieszyna oraz turystów. Dla uczestników pikniku przewidziane były różnego rodzaju atrakcje, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, m.in.: stoiska z drobnymi upominkami i materiałami promocyjnymi dot. polsko-czeskiej współpracy, konkursy, degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Istebnej, Jaworzynki i Koniakowa, ścianka wspinaczkowa dla dzieci i dorosłych, możliwość sprawdzenia swoich sił na rowerach stacjonarnych, występ polsko-czeskiego zespołu Ampli Fire oraz wieczorny pokaz tańca z ogniem, przygotowany przez "Inferis Teatr Ognia".

Celem zorganizowanego rajdu, którego trasa przebiegała po polsko-czeskim pograniczu była promocja efektów projektów zrealizowanych w ramach programów współpracy transgranicznej, w tym zrealizowanych w ramach Interreg V-A RCz-PL, (np. ścieżek rowerowych). Uczestnikami rajdu byli przedstawiciele polskich i czeskich instytucji zaangażowanych w realizację Programu oraz beneficjenci polsko-czeskich projektów transgranicznych. Rajd rozpoczął się w niedzielę 9 czerwca w Ustroniu (Pijalnia Wód) a zakończył we wtorek 11 czerwca na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacjami z pikniku i rajdu :)

Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś