Przejdź do treści głównej

Piknik rodzinny w Parku Śląskim - DOFE 2019


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2019-05-08 10:11

W niedzielę, 12 maja br., Park Śląski w Chorzowie przemieni się w wypełnione atrakcjami miasteczko, które będzie pełnić rolę gospodarza finału Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2019.

Duża Łąka zostanie podzielona na dwie strefy. W pierwszej, o charakterze edukacyjnym, zarówno młodsi, jak i starsi, będą mogli wziąć udział w różnorodnych warsztatach, umożliwiających wykonywanie samodzielnych ćwiczeń i eksperymentów z zakresu chemii, fizyki czy techniki. Będzie można zatem przygotować najszybsze lody świata czy jadalny piasek dzięki zastosowaniu sekretów kuchni molekularnej, nauczyć się podstaw łamania szyfrów, stworzyć przy pomocy narzędzi elementy własnej gry planszowej lub wziąć udział w niezwykłym wyścigu samochodowo-rowerowym.

W drugiej strefie uczestnicy poznają nowoczesne i innowacyjne technologie, które na naszych oczach zmieniają świat. Będą mogli zbudować i zaprogramować własnego robota z edukacyjnych zestawów klocków LEGO, dowiedzieć się jak skutecznie przeciwdziałać zagrożeniu smogowemu, zaprojektować i wydrukować dowolny obiekt przy użyciu drukarki 3D czy wziąć udział w warsztatach z aerodynamiki.

Podczas Pikniku będzie można zapoznać sie z ofertą Funudszy Europejskich, w tym ofertą programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej oraz dowiedzieć się więcej o projektach dotychczas sfinansowanych ze środków unijnych. Ponadto w trakcie Pikniku będzie można skorzystać z porad fizjoterapeuty, zagrać w minigolfa bądź też zrobić sobie zdjęcie z rodziną w fotobudce.

Przez cały dzień ze sceny głównej będą grać specjalnie zaproszeni na tę okazję artyści:

  • The Blunt Razor
  • The October Leaves
  • Organek - gwiazda wieczoru.

O dobrą kondycję uczestników w przerwach pomiędzy występami kolejnych zespołów zadba Mariola Bojarska-Ferenc.

Zapraszamy do Parku Śląskiego w najbliższą niedzielę od godz. 14!

dni-otwarte-fundusze-katowice-1000x707_preview

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś