Przejdź do treści głównej

Program który zmienia polsko-czeskie pogranicze


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2021-10-27 07:35

logo_cz_pl_eu_2661x255_rgb

PROGRAM, KTÓRY ZMIENIA POLSKO-CZESKIE POGRANICZE

  

Program Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Republika Czeska – Polska jest jednym z programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej realizowanym m.in. na obszarze województwa śląskiego. Polscy partnerzy, w tym z naszego województwa, od wielu lat realizują wspólnie z czeskimi partnerami projekty, dzięki którym zmienia się polsko-czeskie pogranicze. 

W ramach Programu zrealizowanych zostało szereg interesujących i ważnych działań w różnych dziedzinach życia.  

Tak więc aby poprawić bezpieczeństwo na pograniczu zakupione zostały m.in. wyposażenie dla jednostek straży pożarnej, w tym wozy/samochody strażackie. Zorganizowano cykl szkoleń oraz ćwiczeń, które mają skutecznie usprawnić działania jednostek OSP. 

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość realizacji działań dotyczących infrastruktury turystycznej. Efektem projektów są wybudowane w pięknym otoczeniu przyrody wielokilometrowe ścieżki rowerowe, wieże widokowe oraz wyremontowane budynki, które znalazły nowe zastosowanie.  

Infrastruktura turystyczna to również miejsca aktywności i wypoczynku i to nie tylko dla mieszkańców pogranicza ale również dla turystów odwiedzających ten region. 

Beneficjenci Interreg V-A Republika Czeska - Polska skupili również działania w projektach na edukacji.  Celem tych działań jest pomoc w zatrudnieniu na transgranicznym rynku pracy. 

I właśnie dzięki tak zróżnicowanym i intensywnym działaniom realizowanym wspólnie przez polskich i czeskich partnerów, w tym partnerów z województwa śląskiego cel Programu zostaje osiągnięty i wpływa na korzystną metamorfozę pogranicza. 

Program ten to przede wszystkim partnerstwo i ścisła współpraca, ludzi i instytucji, dzięki temu następuje poprawa jakości życia na wspólnym pograniczu oraz wzmocnienie kontaktów międzyludzkich. 

Zachęcamy do obejrzenia przygotowanego spotu :)

Realizacja spotu/filmiku współfinansowana z Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

w ramach projektu Pomocy Technicznej Interreg V-A Republika Czeska – Polska 

 


Materiał filmowy

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś