Przejdź do treści głównej

Zatwierdzono projekty kapitalizujące rezultaty w programie Interreg Region Morza Bałtyckiego


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2019-04-16 13:40

InterregBSR_logo_75x26mm_rgb

Podczas posiedzenia Komitetu Monitorującego program Interreg Region Morza Bałtyckiego w Lubece (Niemcy) w dniach 10-11 kwietnia 2019 r. zatwierdzono 12 projektów kapitalizujących rezultaty:

  • 3 platformy projektów,
  • 9 projektów tzw. fazy rozszerzenia (extension stage).

Bierze w nich udział 13 polskich instytucji. Jednym projektem, o akronimie DAIMON 2, zarządza Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk z Sopotu. Projekt ten jest fazą rozszerzenia projektu DAIMON, który podniósł świadomość na temat problemu zatopienia amunicji w wodach Bałtyku wśród jego grup docelowych - przede wszystkim organów krajowych odpowiedzialnych za zarządzanie środowiskiem Morza Bałtyckiego.

Łączna wartość środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w zatwierdzonych projektach wyniesie ok. 8,2 mln euro. Oba nabory: na platformy projektów i projekty fazy rozszerzenia (extension stage) zostały uruchomione w październiku 2018 r. i trwały do 31 stycznia 2019 r. Kolejny nabór na projekty typu extension stage oraz platformy projektów ma odbyć się jesienią br. - o szczegółach zadecyduje Komitet Monitorujący podczas posiedzenia we wrześniu br. w Poczdamie.

Lista zatwierdzonych projektów opublikowana jest na stronie ProgramuStrona otwiera się w nowym oknie.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś