Przejdź do treści głównej

Projekt Trans Tritia w ONZ (Interreg Europa Środkowa)


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2021-02-22 08:59

Logo Trans Tritia

W dniach 17–19 lutego 2021 roku w Genewie, odbyło się posiedzenie Komitetu Transportu Organizacji Narodów Zjednoczonych, na którym przedstawiono rezultaty projektu Trans Tritia – Poprawa koordynacji i planowanie transportu towarowego na obszarze projektu TransTritia. Liderem projektu była Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. w Gliwicach. 

Zaprezentowane dokumenty, w tym Model Transportu oraz Plany Działania w obszarze dróg wodnych śródlądowych oraz w zakresie intermodalnych terminali, spotkały się z dużym zainteresowaniem i stały się przedmiotem dyskusji.

Więcej informacji o wydarzeniu znaleźć można na stronie lidera projektu.

Projekt, którego realizacja zakończyła się w listopadzie 2020 r., był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg Europa Środkowa.

Jego głównym celem była poprawa przepływu informacji, zorientowana na wspólne planowanie i koordynację działań między władzami regionalnymi, dysponentami sieci transportowych i zainteresowanymi podmiotami transportu towarowego oraz operatorami centrów i terminali na obszarze Trans Tritia, (Województwo Śląskie, Województwo Opolskie, Kraj Morawsko-Śląski, Samorządowy Kraj Żyliński) oraz identyfikacja potencjału regionów w obszarze transportu towarowego.

Zachęcamy do zapoznania się z rezultatami projektu.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś