Przejdź do treści głównej

Projekty typu extension stage – złożono 26 aplikacji (Interreg Region Morza Bałtyckiego)


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2020-03-20 09:35

  

InterregBSR_logo_75x26mm_rgb

 

Aż 26 projektów, które mają się zakończyć w tym roku, złożyło wniosek o tzw. fazę rozszerzenia (extension stage) w celu wdrożenia dodatkowych działań, które zwiększą ogólny wpływ rezultatów projektu, a tym samym przyczynią się do zwiększenia innowacyjności, lepszego dostępu i zrównoważonego rozwoju regionu Morza Bałtyckiego.

Więcej środków - większy wpływ

Dzięki instrumentowi extension stage oferowanemu przez program Interreg Region Morza Bałtyckiego, dobre projekty zyskują więcej funduszy na wdrożenie dodatkowych działań, które poprawią praktyczne zastosowanie rezultatów projektu.

Z 39 wniosków zatwierdzonych po drugim naborze wniosków, aż 26 z nich wyraziło chęć przystąpienia do fazy rozszerzenia. Bierze w nich udział ponad 230 partnerów ze wszystkich krajów regionu Morza Bałtyckiego.

Złożone wnioski obejmują wszystkie priorytety tematyczne programu, przy czym 13 w dotyczy zdolności innowacyjnych, siedem zarządzania zasobami naturalnymi, a sześć obejmuje tematykę zrównoważonego transportu. „Innowacje nietechnologiczne” w ramach priorytetu innowacyjnego cieszyły się największym zainteresowaniem wśród wszystkich wnioskodawców (sześć wniosków). W priorytecie tematycznym dot. zarządzania zasobami naturalnymi najpopularniejszy był temat „czystych wód”.

 

Zatwierdzenie projektów

Na projekty w fazie rozszerzenia przeznaczono 10,3 mln euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego,  Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa oraz rosyjskiego i norweskiego finansowania krajowego. Instytucja Zarządzająca / Wspólny Sekretariat (IZ/WS) dokonuje obecnie oceny wszystkich wniosków. Ostateczna decyzja dotycząca wybranych projektów do dofinansowania ma zostać podjęta na kolejnym posiedzeniu Komitetu Monitorującego w czerwcu br.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś