Przejdź do treści głównej

Przekonaj się, jak inni widzą Twoje instrumenty polityki - zgłoszenia na wzajemne oceny (peer reviews) w ramach programu Interreg Europa

Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Wyczyść
2019-05-10 13:05:24

Interreg_Europe_logo_RGB

Instytucje publiczne odpowiadające za lokalne i regionalne polityki rozwoju mogą do 28 czerwca 2019 ubiegać się o organizację w danym regionie, miejscowości wzajemnych ocen (peer reviews).
Szczególnie mile widziane są zgłoszenia od Instytucji Zarządzających programami funduszy strukturalnych.

Wzajemna ocena to szansa na uzyskanie świeżego i bezstronnego spojrzenia z zewnątrz na programy (np. RPO), strategie (np. RIS3), plany (np. gospodarki niskoemisyjnej) itp. dotyczące badań, innowacji, sektora MŚP, gospodarki niskoemisyjnej, ochrony środowiska, dziedzictwa kulturowego i naturalnego, gospodarowania zasobami. W trakcie oceny praktycy z różnych państw analizują określony problem i pomagają w znalezieniu najlepszych rozwiązań (np. z zakresu poprawy efektywności energetycznej, wzrostu konkurencyjności MŚP, cyfryzacji obszarów wiejskich itp.).    

Wnioski o ocenę składane są elektronicznie  poprzez kwestionariusz składający się z 3 pytań, który jest dostępny na stronie programu Interreg Europa po zalogowaniu się. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku, eksperci programu Interreg Europa:
·        zaproponują instytucje z UE-28, Norwegii lub Szwajcarii odpowiednie do udziału w ocenie we wskazanym regionie, miejscowości.
·        przygotują do spotkania wyznaczonego przez daną instytucję koordynatora oraz pozostałych uczestników oceny.
·        na życzenie wesprą przygotowania merytoryczne, w tym do rozmów z interesariuszami, koordynację i moderację spotkania.

W ramach programu Interreg Europa istnieje możliwość pokrycia następujących kosztów:
·        podróży i pobytu (tj. transport lokalny, zakwaterowanie, wyżywienie) maksymalnie 6 uczestników oceny,
·        cateringu,
·        tłumaczenia.  

Warunki przeprowadzania wzajemnych ocen, w tym obowiązki stron oraz przykładowy przebieg oceny, dostępne są na stronie Programu.

W razie zainteresowania oceną, o wsparcie merytoryczne można zwracać się także do Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju – Krajowego Punktu Kontaktowego Interreg Europa (osoba do kontaktu: Anna Stol, tel. 22 273 81 76, e-mail: IE@miir.gov.pl).

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis


{captcha_ocena}
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś