Przejdź do treści głównej

Otwarto rejestrację na X Forum Strategii UE dla Regionu Morza Bałtyckiego

Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Wyczyść
2019-04-01 15:50:10

eusbsr_logo

W dniach 12-13 czerwca br. w Gdańsku odbędzie się 10. Forum Strategii UE dla Regionu Morza Bałtyckiego. Organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego we współpracy z organizacją Baltic Sea Subregional Co-operation. Partnerami strategicznymi są Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Komisja Europejska.

Głównym tematem Forum będzie „Gospodarka w obiegu zamkniętym i współdzielenia jako odpowiedź na wyzwania demograficzne i środowiskowe w Regionie Morza Bałtyckiego”. Planowanych jest 5 paneli głównych, odbędzie się również 19 sesji tematycznych. Forum stanowi także okazję do spotkania z koordynatorami obszarów tematycznych Strategii bałtyckiej w ramach tzw. Networking Village. Z okazji Forum opublikowane zostaną trzy raporty: nt. gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ), najlepszych praktyk w zakresie GOZ oraz raport z okazji 10 lat SUERMB. 

Organizowane od 2010 r., dwudniowe Forum SUERMB, jest najważniejszym dorocznym wydarzeniem gromadzącym interesariuszy Strategii i instytucje zainteresowane współpracą w regionie bałtyckim. Przez lata Forum SUERMB stało się rozpoznawalnym wydarzeniem w Europie Północnej, przyciągającym gości z ponad 20 krajów.

Strategia Unii Europejskiej dla regionu Morza Bałtyckiego (SUERMB), uruchomiona w 2009 r., jest pierwszą unijną strategią makroregionalną. Jest ona uzupełnieniem tradycyjnych, krajowych polityk zarządzania terytorialnego i obejmuje swoim zasięgiem osiem państw unijnych leżących wokół Bałtyku (Dania, Estonia, Finlandia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Polska, Szwecja) oraz dopuszcza współpracę z państwami spoza UE (zwłaszcza Norwegią, Islandią, Rosją i Białorusią). Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP pełni rolę Narodowego Koordynatora ds. SUERMB. Podmioty działające na rzecz realizacji SUERMB dzięki innowacyjnemu podejściu do współpracy regionalnej, poprzez konkretne projekty, wspólnie rozwiązują problemy regionu Morza Bałtyckiego. Współpraca odbywa się na wielu poziomach: rządowym, regionalnym i lokalnym, z udziałem środowisk naukowych, ośrodków badawczych,  organizacji pozarządowych, instytucji zarządzających programami operacyjnymi, a także sektora prywatnego.

Wcześniej o Forum pisaliśmy tutajStrona otwiera się w nowym oknie . Serdecznie zachęcamy do rejestracjiStrona otwiera się w nowym oknie na to wydarzenie!

InterregBSR_logo_75x26mm_rgb

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis


{captcha_ocena}
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś