Przejdź do treści głównej

Relacja z 52. Narciarskiego Rajdu Chłopskiego


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2020-02-25 13:00

Poland-Slovakia

"Takiego Rajdu nie znojdziecie nika, co by były narty, toniec i muzyka!" – brzmiało motto tegorocznej, 52. edycji Narciarskiego Rajdu Chłopskiego, który odbył się w Rajczy w dniach 20-22 lutego br.

Program wydarzenia był wyjątkowo ciekawy, a mnogość atrakcji sportowych i kulturalnych, zapewniły zarówno najmłodszym jak i starszym uczestnikom wiele niezapomnianych emocji.

Impreza rozpoczęła się w czwartek, 20 lutego od przyjmowania zgłoszeń drużyn oraz wspólnego ogniska, które stanowiło niejako rozgrzewkę zmagań sportowych, zaplanowanych następnego dnia. 21 lutego uczestnicy rywalizowali w biegach na dystansie 2 i 4 km oraz w odbywającym się równocześnie Konkursie Wiedzy Krajoznawczej. Tego dnia miał miejsce również mini biathlon, podczas którego zawodnicy prezentowali nie tylko formę biegową, ale również celne oko strzelając do tarczy.

Kolejnym punktem programu był konkurs przebierańców, którzy prezentując swoje bardzo ciekawe i kreatywne kreacje nagrodzeni zostali gromkimi brawami zgromadzonej publiczności. Rywalizację sportową zakończył bieg drużynowy na dwóch nartach, który mimo mocno padającego śniegu cieszył się sporą popularnością. Szczególnie interesująca była również część artystyczna, podczas której w Amfiteatrze w Rajczy wystąpiły Młodzieżowa Orkiestra Dęta z miasta Łobez oraz zespół muzyczny Scaner Band.

22 lutego ulicami Rajczy przeszedł barwny korowód, złożony m.in. z przedstawicieli gmin polskich i słowackich, współpracujących z Gminą Rajcza, grup obrzędowych z terenu Gminy oraz uczniów rajczańskich szkół i zaproszonych gości. Po korowodzie nastąpiło otwarcie Rajdu Chłopskiego, odśpiewanie hymnów państwowych oraz przemowy gości. Kolejnym punktem były Targi Ofert Turystycznych oraz Targi Smaków i prezentacje gmin biorących udział w rajdzie na terenie nowej sali gimnastycznej w Rajczy, podczas których można było skosztować regionalnych potraw, zakupić wyroby rękodzieła ludowego oraz zapoznać się z ofertą turystyczną polskich i słowackich gmin, a także obejrzeć pokazy artystyczne. O godzinie 13.00 wystartował Zimowy Bieg Górski – Wilcze Gronie, do którego zgłosiło się ponad 100 śmiałków.

Uczestnicy wydarzenia mieli także możliwość odwiedzenia stoiska informacyjno-promocyjnego Programu Interreg Polska – Słowacja i bliższego poznania Programu, w ramach którego m.in. zrealizowano wiele projektów na terenie pogranicza polsko-słowackiego. Interreg Polska – Słowacja był także partnerem biegu na 4 km.

 

 

Relacja z wydarzenia na stronie wgmedia.eu:


Relacja z wydarzenia na stronie beskidlive.pl

Zachęcamy także do zapoznania się z galerią zdjęć.

Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś