Przejdź do treści głównej

Relacja z wydarzenia Rocznego programu Interreg Polska-Słowacja (7 paźdzernika 2023 r.)

Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
Wyczyść
2023-10-10 09:02:29

Logo Interreg PL-SK                                                    logo AKTUALNE 2021-2027

W tym roku program Interreg Polska-Słowacja gościł na Zamku Budatín w Żylinie na Słowacji, gdzie 7 października obyło się wydarzenie roczne Programu.

Na uczestników wydarzenia czekały liczne atrakcje. Jedną z nich była gra terenowa. Na terenie parku zamkowego drużyny z Polski i Słowacji rozwiązywały zagadki związane z programem. Uczestnicy gry m.in. rozwiązywali łamigłówki związane z projektami zrealizowanymi w ramach Programu na lata 2014-2020, pokonywali wyznaczony odcinek ścieżki w okularach zmieniających postrzeganie rzeczywistości, odpowiadali na pytania dotyczące  pierwszej pomocy.  

Gości przywitała Erika Jurinová, Przewodnicząca Żylińskiego Kraju Samorządowego, Iwona Brol, przedstawicielka Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej RP, Peter Balun, przedstawiciel Ministerstwa Inwestycji, Rozwoju Regionalnego i Informatyzacji Republiki Słowackiej, dr Leszek Buller, Dyrektor Centrum Projektów Europejskich i Beate Grajnert, przedstawicielka Komisji Europejskiej.

Na scenie przed zamkiem wystąpił m.in. zespół Voce Viva ze Strumienia i  teatrzyk dla dzieci z projektu „Za woniom drzewa”.  Gmina Orawska Polhora zaprezentowała na czym polega gra na na gajdach, a na zakończenie wydarzenia można było obejrzeć „Babiogórski pokaz mody”.

Przez cały dzień na terenie wokół zamku odwiedzający mogli poznać beneficjentów Programu i realizowane projekty m.in. GreenFilmTourism i Za wonion drzewa.

Dziękujemy za udział w tegorocznym wydarzeniu!

Relacja z wydarzenia na stronie Interreg Polska-Słowacja oraz facebooku Programu.

relacja w WR

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis


{captcha_ocena}
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś