Przejdź do treści głównej

"Tęsknię za Tobą Czechu/Stýská se mi po tobě, Čechu"


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2020-03-26 11:15
logo_cz_pl_1131x255_rgb
Baner z takim przesłaniem pojawił się na nadbrzeżach Olzy. Stefan Mańka wspólnie z Magdaleną Szadkowską tą piękną akcją chcieli wyrazić tęsknotę związaną z ograniczoną możliwością kontaktu  z czeskimi przyjaciółmi po drugiej stronie granicy. Izolacja wymuszona bardzo trudną sytuacją związaną z Covid-19, jest dotkliwa dla wszystkich mieszkańców, a szczególnie dla młodych mieszkańców pogranicza.
 
"Po czeskiej stronie miasta zostało wielu Polaków wynajmujących tam mieszkania czy tworzących polsko-czeskie rodziny. Życie kulturalne tworzone na przygranicznym obszarze wspólnie przez Czechów i Polaków nagle napotkało na ostatnio już niezauważalną przeszkodę - granicę" - mówi inicjator akcji Stefan Mańka.
Po zawieszeniu baneru po polskiej stronie, jeszcze tego samego dnia pojawiła się odpowiedź mieszkańców Czeskiego Cieszyna - "I ja za Tobą, Polaku !". To jednak nie koniec banerowej tęsknoty. Kolejny baner zawieszony przez mieszkańców Czeskiego Cieszyna pojawił się w sobotę. Tym razem przesłanie w języku czeskim skierowane do mieszkańców polskiego Cieszyna brzmi: "Chybíte nám Poláci", czyli brakuje nam Was Polacy!
Ta wspaniała społeczna inicjatywa to wyraz wzajemnej sympatii, która jest nam potrzebna w tak trudnym obecnie dla nas wszystkich czasie. 

Stefan Mańka to Dyrektor kreatywny i menadżer ds. czesko-polskich projektów transgranicznych  Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska (Stowarzyszenie "Człowiek na Granicy"), tym bardziej cieszymy się , że przedstawiciel beneficjenta Programu zainicjował tak sympatyczną i ujmującą inicjatywę. 
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś