Przejdź do treści głównej

Uroczyste podpisanie umów o dofinansowanie projektów edukacyjnych (Interreg Polska – Słowacja)


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2019-09-23 09:22

Poland-Slovakia

zdjęcie podpisanie umów20 września 2019 r. w Katowicach odbyło się uroczyste podpisanie trzech umów o dofinansowania projektów edukacyjnych ze środków programu Interreg Polska – Słowacja.

W imieniu Instytucji Zarządzającej umowy podpisał Grzegorz Puda, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Umowy podpisali także rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. Andrzej Kowalczyk i starosta bielski Andrzej Płonka. Gospodarzem wydarzenia był Marszałek Województwa Śląskiego, Jakub Chełstowski.

Uniwersytet Śląski wspólnie z Uniwersytetem w Żylinie przystąpił do realizacji dwóch projektów: „GAME JAM jako nowa metoda dydaktyczna. Poprawa jakości kształcenia w dziedzinie nowych technologii na pograniczu polsko-słowackim” oraz „Nowoczesna edukacja o zagrożeniach środowiskowych sposobem na tworzenie nowych, specjalistycznych miejsc pracy”. Z kolei Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej wspólnie z Sportową Szkołą Średnią w Bańskiej Bystycy wdroży projekt pn. „Sportowe pogranicze”.

Przedsięwzięcia będą realizowane w ciągu najbliższych dwóch lat. Łączna kwota dofinansowania tych inicjatyw to ponad 1,5 mln euro.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się pod adresem: https://www.slaskie.pl/content/nowe-projekty-na-pograniczu-polsko-slowackim

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś