Przejdź do treści głównej

Zaproszenie na spotkanie podsumowujące mikroprojekt: „Mówimy po słowacku! Hovoríme poľsky” (Interreg Polska - Słowacja)


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2018-06-20 10:14

logo tritia interreg pl-sk


Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej TRITIA z o.o. zaprasza na spotkanie podsumowujące projekt „Mówimy po słowacku! Hovoríme poľsky”, które odbędzie się 27 czerwca 2018 r. w sali konferencyjnej w Zamku Cieszyn o godz. 17.00.


Celem projektu była poprawa komunikacji i jakości współpracy pomiędzy instytucjami i organizacjami NGO z terenów Polski i Słowacji, zwłaszcza w obszarze przygranicznym. W jego ramach pracownicy wspomnianych instytucji i organizacji nabyli kompetencje językowe, ucząc się języka kraju sąsiedniego – polacy słowackiego, a słowacy polskiego, jednocześnie nabywając wiedzę na temat kultury, tradycji oraz historii tych krajów.

W ramach projektu przeprowadzono kurs języka słowackiego w Cieszynie i Bielsku-Białej dla 30 przedstawicieli instytucji publicznych i organizacji pozarządowych oraz kurs języka polskiego w Żylinie i Czadcy. Ponadto uczestnicy projektu wzięli udział w 3-dniowych wizytach studyjnych w Polsce i na Słowacji.

W trakcie planowanego spotkania zostaną zaprezentowane ciekawe inicjatywy transgraniczne mające miejsce w Cieszynie, a uczestnikom z Polski i Słowacji, zostaną wręczone certyfikaty ukończenia kursu.

fot. EUWT TRITIA

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis
Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś